reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nikm dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 maja 2015

PGZ podwyższa kapitał akcyjny

Pozyskane w ten sposób środki przeznaczone będą na dalsze finansowanie rozpoczętych projektów inwestycyjnych w ramach Grupy m.in. w spółkach MESKO, OBRUM i PIT-RADWAR oraz realizację zupełnie nowego przedsięwzięcia.
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. zdecydowało 8 maja bieżącego roku o podwyższeniu kapitału akcyjnego spółki o ponad 74 mln PLN.

Spółka Mesko Pionki otrzyma 32 mln PLN na inwestycję obejmującą modernizację produkcji prochu i amunicji. Przedsięwzięcie zakłada realizację kilku projektów, których głównym celem jest osiągnięcie przez Polski Przemysł Obronny gwarancji dostaw podstawowych komponentów do produkcji amunicji przy zachowaniu parametrów jakościowych, terminów i cen oczekiwanych przez Siły Zbrojne RP – czytamy w komunikacie spółki.

- Dokończymy projekty istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa, które rozpoczęły się zanim jeszcze formalnie powstał PGZ – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA. – Mamy także zapewnione finansowanie m.in. na nowy projekt rozbudowy i modernizacji fabryki prochu w Pionkach, dzięki czemu zapewnimy polskiej armii amunicję najwyższej jakości – podkreśla Dąbrowski.

PGZ tworzy Grupę ponad 60 spółek działających w branży produkcyjno-usługowej, które zatrudniają ok. 17,5 tys. pracowników. W efekcie konsolidacji powstał jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-2