reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© wizzyfx dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 maja 2015

Aplisens zainteresowany akwizycją

Aplisens liczy, że kolejne miesiące przyniosą kilkunastoprocentowe wzrosty sprzedaży produktów na rynkach UE. Spółka prowadzi rozmowy w sprawie ewentualnej akwizycji.
- Prowadzimy rozmowy, ale to nie są duże tematy, raczej kilkumilionowe. Myślimy o kapitałowym powiązaniu z podmiotem posiadającym interesujące technologie. Ewentualne uruchomienie zakładu produkcyjnego nie zapewni skokowego wzrostu przychodów. Chodzi o wejście w nowe segmenty rynku – mówi w portalu Akcjonariat.pl prezes Aplisensa Adam Żurawski.

Jeśli chodzi o kolejne kwartały, liczymy cały czas na energetykę oraz na zaplanowane na inwestycję, które napędzą koniunkturę w Polsce, a nam zwiększą sprzedaż – mówi Adam Żurawski.
Po pierwszym kwartale 2015 roku Aplisens zanotował 30% wzrost na rynku krajowym. Gorzej było na rynkach zagranicznych: 6% spadek na rynkach WNP. - Muszę jednak przyznać, że obawialiśmy się, że będzie zdecydowanie gorzej. W kolejnych kwartałach zakładamy, że może delikatnie spaść sprzedaż na tych rynkach w stosunku do tego co było w roku ubiegłym. Jeśli chodzi o Unię Europejską, to jest małe rozczarowanie. Wcześniej były wzrosty 4 procent, dlatego spodziewaliśmy się wzrostów, co najmniej kilkuprocentowych – komentuje Adam Żurawski.

Prezes Aplisensa zauważa jednak, że to nie pierwszy kwartał jest dla firmy tym najbardziej dochodowym i oczekuje wzrostów w kolejnych miesiącach. - Oczekujemy wzrostów rzędu kilkunastu procent jeśli chodzi o sprzedaż. Liczymy na poprawę zysku netto –ocenia Żurawski.

---
Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1