reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© norebbo dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 06 maja 2015

BRASTER coraz bliżej GPW

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny spółki w związku z ofertą publiczną akcji oraz z planowanymi przeniesieniem notowań na rynek główny GPW. Prospekt został opublikowany wczoraj, 5 maja.
– W ciągu zaledwie kilku miesięcy udało nam się istotnie zaktualizować nasz prospekt emisyjny. Było to konieczne ze względu na wprowadzenie nowej strategii firmy, zgodnie z którą urządzenie BRASTER Tester będzie urządzeniem kierowanym bezpośrednio do kobiet i wejdzie do sprzedaży już w drugiej połowie 2016 roku – powiedział Marcin Halicki, prezes zarządu BRASTER SA.

Wniosek do KNF o wznowienie postępowania w sprawie zatwierdzenia prospektu emisyjnego BRASTER złożył w styczniu. Na jego podstawie spółka planuje przeniesienie notowań z NewConnect na rynek główny GPW oraz przeprowadzenie oferty publicznej do 2,6 mln akcji serii F.

Urządzenie BRASTER Tester w pierwszej kolejności trafi na rynek polski. W roku 2017 planowane jest rozpoczęcie dystrybucji w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Rok później urządzenie wejdzie do sprzedaży m.in. w kolejnych państwach Unii Europejskiej oraz Stanach Zjednoczonych.
W ramach rozwoju projektu BRASTER współpracuje m.in. z Politechniką Warszawską oraz Uniwersytetem Jagiellońskim. Naukowcy z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW pracują nad systemem automatycznej interpretacji badań termograficznych otrzymywanych z urządzenia BRASTER Tester. Firma podkreśla, że będzie to milowy krok w procesie przygotowania urządzenia do komercjalizacji, ponieważ automatyczna interpretacja badań stanowi jeden z fundamentów strategii firmy.

Specjaliści z Collegium Medicum UJ zrealizują natomiast badanie w ramach projektu INNOMED, w którym udział weźmie ponad 2 tys. kobiet. Ma ono pozwolić na porównanie skuteczności urządzenia BRASTER Tester w diagnostyce i różnicowaniu patologii piersi u kobiet względem standardowych metod diagnostycznych (wg nowego algorytmu). Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na kwotę 9,1 mln zł (łączny koszt jego realizacji wyniesie 10,2 mln zł).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 13 2017 22:15 V8.9.2-1