reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Tesla Motors Przemysł elektroniczny | 04 maja 2015

Tesla wyprodukuje baterie do mieszkań

Baterie amerykańskiej spółki znajdą zastosowanie już nie tylko w samochodach, ale także w mieszkaniach, firmach czy instytucjach publicznych.
Tesla chce w ten sposób rozszerzyć zakres prowadzonej działalności. Podczas specjalnego pokazu spółka zaprezentowała zestaw akumulatorów Tesla Powerwall, zasilanych z paneli słonecznych. Nowe rozwiązanie amerykańskiego producenta ma wymiary 130x86x18 cm, waży 100 kg i dostępne jest w dwóch wersjach: 7kWh oraz 10 kWh.

Celem, który przyświeca Tesli jest „fundamentalna zmiana sposobu, w jaki świat korzysta z energii”. Akumulatory Powerwall magazynowałyby bowiem energię pochodzącą z paneli słonecznych (ewentualnie z tradycyjnej sieci energetycznej, ale pozyskaną w trakcie obowiązywania tańszej taryfy), a użytkownik sam ustalałby, kiedy i jak będzie z akumulatorów Tesli korzystał: czy potraktuje je jako normalne źródło energii, czy też będą traktowane jedynie jako zapasowe źródło prąd w razie awarii. Pierwsze egzemplarze Tesla Powerwall mają trafić do użytkowników w Stanach Zjednoczonych latem tego roku, klienci w innych krajach będą musieli poczekać do roku 2016.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-1