reklama
reklama
reklama
reklama
© evertiq Przemysł elektroniczny | 04 maja 2015

Wykład National Instruments na TEC Warszawa 2015

„Najnowsze trendy w automatycznym testowaniu urządzeń w procesie produkcji” – to temat wykładu, który będzie można usłyszeć już 21 maja, podczas TEC Warszawa 2015.
Organizowana przez evertiq konferencja TEC Warszawa 2015 zbliża się wielkimi krokami. Dzisiaj prezentujemy rozmowę z kolejnym z naszych ekspertów, którzy podzielą się swoją wiedzą podczas seminariów. Serdecznie zapraszamy na wykład Paweła Reszla z firmy National Instruments, a poniżej prezentujemy krótką rozmowę z naszym mówcą. Jednocześnie zachęcamy do bezpłatnej rejestracji przez naszą stronę internetową.

evertiq.pl: - Jakiego rodzaju testy zamierza Pan omówić w trakcie wykładu?

Paweł Reszel, National Instruments: W trakcie prezentacji będę mówił przede wszystkim o testach funkcjonalnych typu "End of Line", czyli automatycznym sprawdzeniu poprawności montażu produkowanego urządzenia na końcu lini produkcyjnej. Jednym z wielu przykładów może być płyta główna do telewizora. Po całym procesie produkcji (układanie elementów elektronicznych, lutowanie, itd.) należy uruchomić produkt i sprawdzić czy funkcjonuje poprawnie. Odbywa się to w automatycznej stacji testującej nazywanej testerem funkcjonalnym.

Oprócz testów funkcjonalnych wspomnę również o testach walidacyjnych, które równie często wymagają automatyzacji. O ile testy funkcjonalne odbywają się na etapie produkcji i mają przede wszystkim weryfikować poprawność montażu, to testy walidacyjne mają miejsce na etapie rozwoju produktu w dziale R&D. Celem testów walidacyjnych jest weryfikacja projektu urządzenia. W ich trakcie waliduje się zarówno część software’ową (np. poszukuje wszystkich błędów) jak część hardware’ową (np. poprzez sprawdzenie odporności produktu na warunki środowiskowe).

- Na jakich etapach produkcji są przeprowadzane?

- Przede wszystkim na końcu linii produkcyjnej, tuż przed spakowaniem produktu i wysyłką do klienta końcowego.

- Dlaczego są tak istotne?

- Pozwalają na wykrycie wszelkich wad produktu jeszcze na miejscu, w fabryce. Dzięki zbieranym danym statystycznym umożliwiają poprawę całego proces produkcji. Ostatecznie przekłada się to na wyższą jakość produktu.

- Jaki jest obecnie najważniejszy trend w automatycznym testowaniu urządzeń w procesie produkcji?

- Przede wszystkim należy powiedzieć o budowaniu uniwersalnych systemów testujących, które dzięki modułowej architekturze mogą być w przyszłości wykorzystywane do nowych produktów. Ale można zauważyć także kilka innych trendów, o których będę mówił w trakcie prezentacji.

- Do kogo skierowany jest wykład?

- Do managerów produkcji i testów, inżynierów testów oraz oraz wszystkich innych osób, którym zależy na produkcie końcowym wysokiej jakości i obniżeniu kosztów związanych z testowaniem produktów.

- Dziękuję za rozmowę!

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2