reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© beisea dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 28 kwietnia 2015

Airbus: nie tylko montownia, ale też nowa fabryka

Helikoptery EC 725 Caracal firmy Airbus zostały dopuszczone do testów i jeśli przejdą je pomyślnie, 50 takich maszyn kupi polska armia. W związku z wygranym przetargiem na śmigłowce, Airbus zamierza utworzyć setki miejsc pracy w Polsce.
Prezes Airbus Helicopters Guillaume Faury zapowiedział, że firma utworzy 1250 miejsc pracy w naszym kraju, a dodatkowo w branży powstanie 2500 nowych etatów. Szef Airbusa zapewnia, że obecność firmy w Polsce nie jest związana tylko w wygranym przetargiem, ale polskie zakłady mają być włączone w globalny łańcuch dostaw koncernu.

Jedna z fabryk ma powstać w Łodzi, gdzie działa już centrum rozwoju Airbus, zatrudniające 100 inżynierów. Nowa linia montażowa będzie uruchomiona wspólnie z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 1. W Łodzi ma działać także centrum serwisowe.

Airbus chce jednak także zbudować nową fabrykę, w której produkowane będą wirniki i przekładnie. Na razie pod uwagę brane są dwie lokalizacje: Łódź i Radom. W wybudowanym od podstaw zakładzie powstawałyby komponenty nie tylko do Caracali dla polskiego wojska, ale także dla innych śmigłowców Airbusa.

Airbus już wcześniej zapewniał także, że chce mocno rozwijać współpracę z polskimi instytucjami badawczymi. Airbus od wielu lat współpracuje z Politechniką Łódzką, Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu oraz Politechniką Gdańską.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-2