reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© michal mrozek dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 28 kwietnia 2015

Związkowcy na rozmowach w MON

W zeszły piątek, 24 kwietnia, wicepremier, szef MON Tomasz Siemoniak spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych z WSK PZL Świdnik i PZL z Mielca.
Głównym tematem rozmów była decyzja Ministerstwa Obrony Narodowej o zakwalifikowaniu do sprawdzeń weryfikacyjnych śmigłowca oferowanego przez konsorcjum „Program EC-725 CARACAL-Polska”. PZL Świdnik i PZL Mielec opublikowały własne komunikaty w tej sprawie, można je przeczytać tutaj i tutaj.

Szef resortu obrony poinformował przedstawicieli związków o przyczynach odrzucenia ofert złożonych przez WSK PZL Świdnik SA oraz konsorcjum firm Sikorsky wraz z Polskimi Zakładami Lotniczymi Sp. z o. o. z Mielca. - Podczas spotkania minister Tomasz Siemoniak przekazał przedstawicielom związków zawodowych konkretne informacje dotyczące niespełnienia wymogów formalnych ofert przedstawionych przez te podmioty. Minister Siemoniak podkreślił, że resortowi niezwykle zależało, by w postępowaniu uczestniczyły liczne podmioty, tak, by było ono wysoko konkurencyjne. Dodał także, że przedstawiciel strony związkowej zostanie zaproszony do testów wybranego śmigłowca, które zaplanowano na maj – czytamy w komunikacie MON.

Pozytywne zakończenie sprawdzeń weryfikacyjnych sfinalizuje proces wyboru najkorzystniejszej oferty, co umożliwi zawarcie umowy i rozpoczęcie dostaw śmigłowców już od 2017 roku.

Jak zapewnił wicepremier nad pełną transparentnością procesu zakupu czuwa Biuro ds. Procedur Antykorupcyjnych, SKW, a także Żandarmeria Wojskowa. W toku przygotowywania ofert, zanim upłynął termin ich złożenia tj. 30.12.2014, komisja odpowiedziała na ponad 800 zapytań od potencjalnych dostawców- dodał Tomasz Siemoniak.

Minister podkreślił także, że decyzja o przejściu do fazy testów przez śmigłowiec oferowany przez konsorcjum „Program EC-725 CARACAL-Polska” nie oznacza zerwania dotychczasowej współpracy przez MON z zakładami w Mielcu i Świdniku.- Chcemy, by udział przemysłu krajowego w dostawach i modernizacji sprzętu dla Sił Zbrojnych był nadal bardzo istotny. Te 50 śmigłowców to tylko 25% floty - powiedział Tomasz Siemoniak.
W rozmowach wzięli udział przedstawiciele ministerstwa, w tym sekretarz stanu Czesław Mroczek odpowiedzialny za modernizację polskiego wojska, a także przedstawiciele strony związkowej Roman Jakim - szef Krajowej Sekcji Przemysłu Lotniczego NSZZ „Solidarność”, Marian Kokoszka – szef komisji zakładowej NSZZ "Solidarność" PZL Mielec, Andrzej Kuchta- przewodniczący NSZZ "Solidarność" PZL Świdnik.

---
Źródło: MON

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2