reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kennytong dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 kwietnia 2015

Pomorskie firmy chcą realizować projekty dla branży kosmicznej

„My dopiero startujemy, Polska dopiero od dwóch lat należy do Europejskiej Agencji Kosmicznej, a już wiemy, że tych firm nie tylko na Pomorzu, ale w całym kraju jest dużo” – powiedział prof. Marek Banaszkiewicz, prezes POLSA.
- Pomorskie firmy są zainteresowane realizacją projektów dla branży kosmicznej – ocenił w środę w Gdańsku, podczas spotkania Business Space 2015 prof. Marek Banaszkiewicz, prezes Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA). Spotkanie Business Space 2015 dla pomorskich firm i instytucji zainteresowanych sektorem kosmicznym odbyło się po raz pierwszy. Celem tego wydarzenia było stworzenie możliwości nawiązywania współpracy i rozwoju przedsiębiorczości na Pomorzu w oparciu o technologie kosmiczne – czytamy w portalu „PAP – Nauka w Polsce”

Prof. Banaszkiewicz zapewnił także, że POLSA może pomóc polskim firmom zidentyfikować te obszary, w których technologie kosmiczne nie są jeszcze bardzo rozwinięte i konkurencja jest łatwiejsza.

Jedną z pomorskich firm współpracujących z ESA jest gdyńska SIRC, specjalizująca się w projektowaniu układów scalonych i systemów elektronicznych do zastosowań radarowych w obszarze kosmicznym i cywilnym. SIRC realizuje projekt układu scalonego - odbiornika, który będzie działał w bardzo wysokim paśmie częstotliwości i ma być montowany na satelitach do obserwacji Ziemi. - To są specyficzne technologie i w Europie jest niewiele firm, które coś takiego robią; ESA wybrała naszą ofertę, bo jesteśmy lepsi – mówił Radosław Piesiewicz z firmy SIRC.

---
Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 13 2017 22:15 V8.9.2-2