reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ABB Przemysł elektroniczny | 24 kwietnia 2015

ABB rozwija produkcję w Czechach

Firma ABB zainwestuje 50 mln USD w zakłady produkujące rozdzielnice średniego napięcia w izolacji powietrznej, przekładniki i systemy automatyki stacyjnej.
Grupa ABB, lider w dziedzinie technologii energetyki i automatyki, poinformowała o rozpoczęciu projektu o wartości 50 mln USD, obejmującego budowę nowych zakładów produkcyjnych na terytorium Czech. We wspomnianych zakładach będą produkowane rozdzielnice średniego napięcia w izolacji powietrznej, przekładniki i systemy automatyki stacyjnej.

Nowe jednostki produkujące rozdzielnice średniego napięcia w izolacji powietrznej i przekładniki będą znajdować się w fabryce ABB w Brnie, drugim co do wielkości czeskim mieście. Z kolei nowe zakłady produkcyjne systemów automatyki stacyjnej powstaną w pobliżu istniejącej fabryki ABB w Trutnovie, położonym na północny-wschód od Pragi.

W ośrodku produkcyjnym ABB w Brnie znajduje się jednostka biznesowa produktów średniego napięcia, która zajmuje się produkcją rozdzielnic w izolacji powietrznej, przekładników i czujników, jednostka serwisowa oraz ośrodek badawczo-rozwojowy. Nowy zakład będzie jednym z największych i najnowocześniejszych zakładów tego rodzaju na świecie dzięki specjalnym, zautomatyzowanym liniom produkcyjnym. Inwestycja pomoże ABB w rozszerzeniu zasięgu swojej działalności i jest zgodna z obraną przez firmę strategią „Next Level”, której celem jest przyspieszenie procesu zrównoważonego tworzenia wartości.

Inwestycja obejmuje budowę stworzenie powierzchni produkcyjnej o wielkości ok. 13 000 m2 oraz zwiększenie liczby produkowanych rozdzielnic o 25 proc. Jednym z najważniejszych elementów nowego zakładu będą w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne linie produkcyjne do zalewania przekładników, wykorzystujące roboty ABB najnowszej generacji.

Jest to kolejny etap rozbudowy fabryki. W 2014 roku, w ramach swojej światowej sieci fabryk rozdzielnic w izolacji gazowej (GIS), ABB uruchomiła w Brnie nowy zakład produkcyjny komponentów wysokiego napięcia, zajmujący powierzchnię 12 500 m2. Znajdują się tam stanowiska konstrukcyjne, montażowe i testowe.

W Trutnovie znajduje się największe w Europie centrum inżynieryjne firmy ABB zajmujące się elementami sterowania i automatyki dla stacji elektroenergetycznych. Świadczy ono również usługi z zakresu inżynierii i zarządzania projektami oraz usługi serwisowe. Po ponad 20 latach ABB przenosi się z centrum miasta do parku przemysłowego Krkonošská, gdzie powstanie zakład o powierzchni 8500 m2. W jego skład wejdą stanowiska produkcyjne, konstrukcyjne i testowe.

– Nowy zakład pozwoli na znaczne zwiększenie naszych mocy produkcyjnych w tej lokalizacji, a ponadto jego utworzenie sprzyja rozwojowi naszej działalności w obszarze automatyki sieci elektroenergetycznych – powiedział Claudio Facchin, dyrektor globalnej dywizji Systemy Energetyki ABB. – Rozbudujemy również nasze centrum inżynieryjne, które oprócz swoich standardowych obowiązków pracuje nad rozwiązaniami z zakresu inteligentnych sieci energetycznych i cyberbezpieczeństwa, aby sprostać wyzwaniom związanym z rozwijającymi się sieciami energetycznymi i skorzystać z oferowanych przez nie możliwości.

ABB zatrudnia w Czechach ponad 3,4 tys. osób i posiada w tym kraju 7 zakładów produkcyjnych, 4 ośrodki badawczo-rozwojowe oraz 2 centra inżynieryjne.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-1