reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andrey burmakin dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 kwietnia 2015

Prezydent: „Największym wyzwaniem wspieranie innowacyjności"

Największym wyzwaniem jest realny postęp w zakresie innowacyjności – przekonywał Prezydent RP Bronisław Komorowski podczas sesji inauguracyjnej VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
Prezydent RP zwrócił uwagę, że w ramach strategii „Europa 2020”, Unia Europejska opracowała politykę na rzecz badań naukowych i innowacyjności, która zakłada przekształcenie gospodarki Unii w gospodarkę opartą na wiedzy i jeszcze szerzej realizującą światowej klasy badania naukowe wzmacniające globalną konkurencyjność Europy. Wskazywał także, że reindustrializacja oparta na innowacjach jest wielką szansą na przyspieszenie rozwoju Unii. - Kluczem do budowania konkurencyjnej gospodarki i dobrobytu Polaków będzie zawsze innowacyjność. Nie da się już konkurować wyłącznie niskimi kosztami pracy – przekonywał Bronisław Komorowski.

Bronisław Komorowski uważa, że wciąż istnieje zbyt wiele barier dla realnego rozwoju innowacyjności i wciąż brakuje mechanizmów jej wspierania. Jak zaznaczył Prezydent, pomocne będą rozwiązania zawarte m.in. w złożonym przez niego projekcie ustawy o innowacyjności, która zawiera na przykład ulgę podatkową na innowacje. - Po wejściu w życie ustawy mali i średni przedsiębiorcy, którzy wydadzą na badania i rozwój np. 100 tys. zł odliczą od swoich przychodów 150 tys. Duże przedsiębiorstwa będą mogły odliczyć od przychodu 120% wydatków na badania i rozwój. Różnica w ulgach będzie impulsem do tego, by duże firmy część prac badawczo-rozwojowych zlecały małym firmom. To będzie się opłacać obu stronom – powiedział.

Projekt ustawy zakłada również zwolnienie z CIT dla spółek podwyższonego ryzyka wspierających innowacje (obejmie to fundusze venture capital), ma także ułatwić współpracę nauki z biznesem.

---
Źródło: prezydent.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-2