reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bernardo varela dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 22 kwietnia 2015

GSS rozpoczyna budowę fabryki w Opolu

Global Steering Systems wybuduje fabrykę na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Opolu. Amerykańska firma deklaruje zatrudnienie co najmniej 200 pracowników i zainwestowanie około 27 mln PLN.
Bdowa zakładu rozpocznie się w maju i potrwa do października bieżącego roku. Jesienią ruszy nabór pracowników do nowej fabryki. Rozpoczęcie produkcji jest planowane na początek 2016 roku.

- Zastanawialiśmy się nad zainwestowaniem między innymi w Rumuni lub Hiszpanii. 3 lata temu trafiliśmy jednak do Polski, gdzie zwiedzaliśmy fabrykę, która produkuje podobne podzespoły do naszych. Byliśmy pod wrażeniem etyki pracy, zaangażowania i wykwalifikowania pracowników. Wiedzieliśmy zatem, że chcemy zainwestować w Polsce. Wybór padł na tereny wałbrzyskiej strefy w Opolu. Zostaliśmy przyjęci z otwartymi rękami i mogliśmy liczyć na pomoc w sprawach formalnych – powiedział podczas ceremonii Larry Finnell, prezes GSS Europe.

GSS produkuje podzespoły układu kierowniczego. Investycja w Polsce to drugi etap ekspansji firmy poza Stanami Zjednoczonymi. Global Streering Systems niedawno uruchomił fabrykę w Chinach. Równolegle do zakładu w Opolu budowany jest obiekt w Brazylii.


Podczas uroczystości rozpoczęcia inwestycji odbyło się symboliczne wbicie łopaty.

---
Źródło: © WSSE „INVEST-PARK”

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1