reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bernardo varela dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 22 kwietnia 2015

GSS rozpoczyna budowę fabryki w Opolu

Global Steering Systems wybuduje fabrykę na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Opolu. Amerykańska firma deklaruje zatrudnienie co najmniej 200 pracowników i zainwestowanie około 27 mln PLN.
Bdowa zakładu rozpocznie się w maju i potrwa do października bieżącego roku. Jesienią ruszy nabór pracowników do nowej fabryki. Rozpoczęcie produkcji jest planowane na początek 2016 roku.

- Zastanawialiśmy się nad zainwestowaniem między innymi w Rumuni lub Hiszpanii. 3 lata temu trafiliśmy jednak do Polski, gdzie zwiedzaliśmy fabrykę, która produkuje podobne podzespoły do naszych. Byliśmy pod wrażeniem etyki pracy, zaangażowania i wykwalifikowania pracowników. Wiedzieliśmy zatem, że chcemy zainwestować w Polsce. Wybór padł na tereny wałbrzyskiej strefy w Opolu. Zostaliśmy przyjęci z otwartymi rękami i mogliśmy liczyć na pomoc w sprawach formalnych – powiedział podczas ceremonii Larry Finnell, prezes GSS Europe.

GSS produkuje podzespoły układu kierowniczego. Investycja w Polsce to drugi etap ekspansji firmy poza Stanami Zjednoczonymi. Global Streering Systems niedawno uruchomił fabrykę w Chinach. Równolegle do zakładu w Opolu budowany jest obiekt w Brazylii.


Podczas uroczystości rozpoczęcia inwestycji odbyło się symboliczne wbicie łopaty.

---
Źródło: © WSSE „INVEST-PARK”

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 13 2017 16:10 V8.5.9-2