reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mariusz szachowski dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 kwietnia 2015

Braster podpisał umowę wynajmu hali na potrzeby montażu

BRASTER podpisał umowę przedwstępną na wynajem hali, w której będzie prowadzony ostateczny montaż urządzenia BRASTER Tester oraz przeprowadzana będzie finalna kontrola jakości.
Powierzchnia hali będzie wynosić ok. 1 200 m2, z czego trzy czwarte będzie przeznaczone na część montażową, a reszta zostanie zagospodarowana na laboratorium kontroli jakości oraz biura.

Wynajem hali rozpocznie się 1 stycznia 2016 r. i zakończy 31 grudnia 2020 r.

Spółka Braster, która jest w trakcie przenoszenia swoich notowań na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych (GPW), jest właścicielem rewolucyjnej technologii służącej do diagnostyki raka piersi.
- Najważniejsza część BRASTER Testera – matryce ciekłokrystaliczne – będą produkowane na naszej linii produkcyjnej, która powstaje obecnie w Szeligach. Potrzebujemy jednak dodatkowej powierzchni, gdzie będziemy montować gotowe urządzenia z naszych matryc oraz komponentów elektronicznych dostarczonych przez partnerów zewnętrznych. Lokalizacja hali została wybrana z myślą o optymalizacji kosztów transportu pomiędzy zakładem produkcyjnym i halą montażową – tłumaczy Marcin Halicki, prezes zarządu BRASTER S.A. – W hali montażowej będzie przeprowadzana również dodatkowa, ostateczna kontrola jakości, co dodatkowo podniesie wskaźnik bezawaryjności naszych urządzeń i pozwoli obniżyć koszty obsługi gwarancyjnej – dodaje.

Hala magazynowa będzie zlokalizowana w miejscowości Blizne Łaszczyńskiego (gmina Stare Babice) – ok. 10 km od centrum Warszawy i 1,5 km od siedziby Spółki w Szeligach.

Ostateczna umowa ma zostać podpisana najpóźniej 30 czerwca br., kiedy mija termin przygotowania projektu wykonawczego hali uwzględniającego wymagania BRASTER S.A. Umowa wejdzie w życie pod warunkiem podpisania przez spółkę protokołu odbioru robót w terminie do 31 grudnia 2015 r.

Podpisanie umowy stanowi kolejny krok na drodze do realizacji strategii, która zakłada wprowadzenie urządzenia BRASTER Tester do sprzedaży bezpośredniej do kobiet w drugiej połowie 2016 r.

W lutym br. BRASTER rozpoczął budowę linii produkcyjnej matryc ciekłokrystalicznych, stanowiących kluczowy element urządzenia BRASTER Tester. Budowa linii technologicznej ma zakończyć się do końca tego roku, a w pierwszym półroczu 2016 r. mają zostać przeprowadzone wszelkie niezbędne testy, odbiory oraz nastąpi rozruch.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2