reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© franz schloegl dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 kwietnia 2015

APS Energia stawia na ekspansję zagraniczną

APS Energia chce umocnić pozycję lidera na rynku urządzeń zasilania awaryjnego dla przemysłu w Polsce. Oprócz tego grupa chce wzmocnić swoją pozycję na rynkach eksportowych oraz prowadzić dalszą ekspansję geograficzną i produktową.
- Mamy już dobre sygnały i doświadczenia we współpracy z firmami na rynku tureckim i partnerami z regionu South Eastern Europe. Szukamy obecnie możliwości realizacji projektów na rynkach Ameryki Północnej i Południowej – wymienia Piotr Szewczyk, prezes grupy APS Energia.

Należy przypomnieć, że grupa APS Energia jest beneficjentem obecnych i przyszłych inwestycji realizowanych w sektorze energetycznym w Polsce, zarówno w generacji, jak i przesyle oraz dystrybucji. - Prowadzimy rozmowy z wieloma partnerami o uczestnictwie w realizacji dużych projektów energetycznych zarówno na dostawy systemów zasilania dostarczanych przez APS Energia, jak i prac integracyjnych w zakresie AKPiA, w których specjalizuje się ENAP – informuje Piotr Szewczyk.

Podkreśla jednak, że przyszłość Grupy upatruje głównie w ekspansji zagranicznej. - Rynki wschodni, oczywiście dalej mają dla nas kluczowe znaczenie, natomiast szukamy kolejnych rynków, na których możemy rozwinąć swoją działalność. Niewątpliwie wydarzenia na wschodzie nie sprzyjały wielu przedsiębiorstwom prowadzącym działania handlowe w tym rejonie, jednak nasza grupa z determinacją i zaangażowaniem zdobywała nowe kontrakty, które zaowocowały rekordowymi wynikami na rynku rosyjskim w 2014 roku. Kolejny rok zapowiada się równie interesująco – zaznacza prezes Szewczyk.

Rok 2014 był rekordowy dla grupy APS Energia. W 2014 roku Grupa APS Energia miała 87,2 mln zł przychodów, 13,3 mln zł zysku EBITDA, 11,4 mln zł zysku operacyjnego i 8,3 mln zł zysku netto. Dynamika wzrostu w stosunku do 2013 roku wyniosła odpowiednio 41 proc., 43 proc., 50 proc. i 52 proc. Jak informuje Piotr Szewczyk, firma weszła w nowy rok z bardzo dużym portfelem zamówień, wynoszącym ponad 23 mln zł i sukcesywnie powiększa tę wartość.
Spółka kontynuuje jednocześnie proces przejścia z NewConnect na główny parkiet, ale planuje ograniczyć emisję. - Nasza wstępna planowana emisja została ograniczona, ponieważ widzimy spore możliwości w finansowaniu inwestycji w dużej części ze środków, które generuje nasz biznes – tłumaczy Piotr Szewczyk.

---
Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-1