reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© stevanovicigor dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 kwietnia 2015

Whirlpool zainwestuje 500 mln EUR we Włoszech

Po przejęciu Indesitu, Whirlpool przedstawił swoje plany rozwoju w Europie, obejmujące mocny rozwój produkcji we Włoszech. Firma zapowiedziała też jednak zwolnienia.
Plan zakłada inwestycje we Włoszech o wartości 500 mln EUR na przestrzeni czterech lat i znaczne zwiększenie mocy produkcyjnych oraz rozwój działalności badawczo-rozwojowej. Włochy mają stać się centrum B+R firmy Whirlpool, wydatki na ten cel we Włoszech mają przekraczać 70% środków, które firma przeznacza na badania i rozwój w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).

Jednak równocześnie z rozwojem firmy na rynkach EMEA , Whirlpool zapowiada dodatkowe redukcje etatów: zwolnienia czekają 250 pracowników fizycznych oraz 150 osób z działu B+R. To kolejny krok w restrukturyzacji producenta AGD, w 2013 roku Whirlpool zadecydował o zamknięciu fabryki we włoskim Trento i zwolnieniu wszystkich 460 zatrudnionych tam osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2017 11:02 V8.0.10-2