reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© william87 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 kwietnia 2015

Kontakt.io oraz Inteliclinic wśród najbardziej innowacyjnych w Europie

Na liście 100 najbardziej innowacyjnych niewielkich firm technologicznych z Europy, przygotowanej przez amerykański magazyn Red Herring znalazły się trzy spółki z Polski.
Pierwsza z nich to Kontakt.io, czyli krakowski producent beaconów – niewielkich transmiterów, które można umieścić praktycznie wszędzie. Urządzenia korzystają z technologii Bluetooth Smart (Bluetooth Low Energy, BLE) i rozsyłają sygnał rozpoznawany przez urządzenia mobilne. Gdy smartfon lub tablet znajdzie się w zasięgu beacona, może komunikować się z czujnikiem i wymieniać dane.

Z kolei Inteliclinic to autorzy innowacyjnej maski do snu NeuroOn - produktu, dzięki któremu będziemy spać krócej i efektywniej. Maska NeuroOn zawiera układy elektroniczne, które analizują m.in. fale mózgowe, ruchy gałek ocznych, napięcie mięśni twarzy i temperaturę ciała. Urządzenie współpracuje z aplikacją na smartfony. NeuroOn pomoże zredukować czas potrzebny do wysypiania się, efektywniej wykorzystać drzemki i optymalnie zaplanować ich godziny.

Trzecią polską firmą w zestawieniu jest mGenerator, twórca mobilnego generatora sklepów, aplikacji i stron, oferowany w modelu Software as a Service (SaaS).

Ranking przygotowywany co roku przez Red Herring wyróżnia najbardziej innowacyjne firmy z sektora nowych technologii. Sędziowie biorą pod uwagę takie kryteria jak: przychody, jakość zarządzania, stosowanie nowatorskich rozwiązań technologicznych czy strategię biznesową.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1