reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Swimmo Przemysł elektroniczny | 16 kwietnia 2015

Polski smartwatch Swimmo na Kickstarterze

Spółka z Poznania stworzyła inteligentny zegarek, który pomoże osobom pływającym poprawić kondycję i figurę. Teraz ruszają na Kickstartera, by zebrać fundusze na masową produkcję.
W serwisie Kickstarter.com ruszyła kampania Swimmo, smartwatcha i osobistego trenera pływania z polskim rodowodem i wygląda na to, że zebranie zakładanej sumy 39 tys. USD nie będzie żadnym problemem. Wystarczy powiedzieć, że wczoraj po południu projekt wsparło 27 osób, które zaoferowały nieco ponad 4 tys. USD, a już dzisiaj około godziny 9, wspierających jest 135, a zgromadzona kwota przekroczyła 24 tys. USD. Do zakończenia akcji zostały 34 dni.

Za projektem stoi Mateusz Heleniak, pasjonat pływania, przedsiębiorca i wizjoner oraz twórcy innowacyjnej kostki DICE+, czyli Tomasz Wątorowski, Michał Bonikowski i Rafał Piłat. Projekt ma finansowanie seedowe i jest wspierany przez ekspertów w zakresie wprowadzania na rynek nowych produktów, w tym Marka Cieślę, współtwórcę projektów Sherlybox i Woolet. Swimmo ma siedzibę w Dover w USA, natomiast centrum badawczo-rozwojowe mieści się w Poznaniu.

Wróćmy jednak do samego urządzenia. Zegarek Swimmo przeznaczony jest dla osób, które dzięki treningom na basenie chcą wzmocnić kondycję lub poprawić sylwetkę. - Istnieje wiele aplikacji i urządzeń wspomagających w treningu osoby biegające czy jeżdżące na rowerze. Inaczej się ma natomiast sytuacja w przypadku pływania. Brakuje na rynku rozwiązania pozwalającego monitorować aktywność na basenie i poprawiać swoje rezultaty. Doświadczyliśmy tego sami i postanowiliśmy to zmienić. Tak zrodził się pomysł na Swimmo, smartwatch pokonujący wszelkie wyzwania, jakie woda rzuca elektronice. To urządzenie, które efektywnie pomaga w treningach, pozwala budować kondycję i rozwijać siłę mięśni. Wyposażyliśmy go w szereg autorskich technologii, takich jak sterowanie za pomocą dwóch gestów Rotate&Tap, wodoodporny sensor pulsu czy technologie IntensityCoach i PaceKeeper, pozwalające dostosować prędkość pływania do aktualnego celu treningowego – mówi Mateusz Heleniak, CEO Swimmo Trainer Inc.

W Swimmo zastosowano innowacyjny sensor umożliwiający odczytanie pulsu pod wodą bezpośrednio z nadgarstka. Na podstawie danych o aktywności użytkownika zegarek może przekazywać mu informacje typu „zwolnij”, „utrzymaj tempo”, bądź „przyspiesz”. W czasie treningu urządzenie komunikuje się z użytkownikiem za pośrednictwem wibracji o zmiennej częstotliwości. Oczywiście Swimmo mierzy także przepłynięty dystans, tempo, liczbę spalonych kalorii oraz czas spędzony w wodzie, a potem synchronizuje wyniki z dedykowaną aplikacją na urządzenia mobilne, by móc je potem porównywać i poprawiać

Swimmo ma trafić do wspierających projekt już w październiku 2015 roku. Urządzenie będzie dostępne wraz z klamrą do ładowania.

Foto: © Swimmo

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 12:38 V9.2.10-1