reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kritchanut dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 15 kwietnia 2015

Nokia przejmuje Alcatel-Lucent

Wartość transakcji to 15,6 mld EUR. Fińska spółka zapłaci własnymi akcjami.
Rady nadzorcze obydwu spółek zatwierdziły już warunki transakcji, której zamknięcie spodziewane jest w pierwszej połowie 2016 roku, po akceptacji przez akcjonariuszy i urzędy regulacyjne. Akcjonariusze Alcatel-Lucent dostaną 0,55 akcji spółki powstałej w wyniku połączenia za każdą posiadaną akcję francuskiej firmy telekomunikacyjnej.

- Spółka powstała w wyniku połączenia będzie miała olbrzymi potencjał innowacyjny, a laboratoria Bell Labs należące do Alcatel Lucent oraz FutureWorks Nokii wraz z Nokia Technologies pozostaną oddzielnymi podmiotami, których celem będzie rozwój nowych technologii – czytamy w komunikacie.

Przejęcie Alcatel-Lucent ułatwi Nokii konkurowanie na rynku z takimi gigantami jak szwedzki Ericsson oraz chiński Huawei. Powstała w wyniku połączenia spółka będzie miała 35% udziałów w światowym rynku sieci bezprzewodowych, ustępując wyłącznie Ericssonowi, który ma 40% udziałów w rynku.

Połączone spółki Nokia i Alcatel-Lucent zatrudniają wspólnie ponad 40 tys. pracowników działów badawczo-rozwojowych, a ich wydatki na ten cel w 2014 roku wyniosły 4,7 mld EUR. Liczba wszystkich pracowników w nowym przedsiębiorstwie to około 114 tys. osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 22 2017 09:19 V8.5.4-1