reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kornwa dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 kwietnia 2015

Samsung: rekordowe nakłady inwestycyjne

Koreańska spółka zamierza w 2015 roku przeznaczyć rekordowe 15 mld USD na inwestycje w dziale półprzewodników.
To oznacza, że Samsung szósty rok z rzędu będzie liderem jeśli chodzi o nakłady inwestycyjne w sektor półprzewodników. Dla porównania, SK Hynix przeznaczy na ten cel 5,1 mld USD.

Samsung zainwestuje m.in. w zakład Line-17 w koreańskim Hwaseong, w prowincji Gyeonggi oraz zamierza rozwijać moce produkcyjne w technologii 14 nm w zakładzie w Austin, w stanie Teksas. Południowokoreański producent będzie też inwestował w produkcję układów DRAM. W 2015 roku na inwestycje w tym obszarze Samsung przeznaczy 6,4 mld USD, a SK Hynix 3,8 mld USD. Samsung będzie rozwijał produkcję w zakładzie Fab-17, a SK Hynix planuje otwarcie nowej fabryki M14 w drugiej połowie roku. Łączne nakłady inwestycyjne tych dwóch firm w sektorze pamięci DRAM będą stanowić 75% globalnych środków przeznaczonych na ten cel w 2015 roku.

Samsung sporo pieniędzy przeznaczy także na pamięci NAND flash (4,7 mld USD), natomiast wydatki SK Hynix na inwestycje w rozwój tych układów wyniosą w 2015 roku 1,3 mld USD.

Samsung rozpocznie także w tym roku wielką inwestycję o wartości ponad 14 mld USD. W prowincji Gyeonggi powstanie park produkcyjny, w którym wytwarzane będą półprzewodniki. Produkcja w nowym ośrodku ma ruszyć w drugiej połowie 2017 roku.

---
Źródło: digitimes.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 08 2017 11:27 V8.5.6-1