reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vladimir melnik dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 kwietnia 2015

Amica zwiększa moce produkcyjne

Amica Wronki S.A. oddała do użytku nową halę produkcyjno-magazynową w swojej fabryce we Wronkach, w której docelowo stanie 8 nowoczesnych linii montażowych.
Nowa inwestycja ma pozwolić na wzrost mocy produkcyjnych do 1,6 mln sztuk kuchni i piekarników w ciągu roku i tym samym przybliżyć firmę do zrealizowania celu podwojenia przychodów.

18 milionów złotych, 11 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i ponad 200 nowych miejsc pracy – to liczby określające w skrócie skalę inwestycji realizowanej przez Amikę. Całość inwestycji, której koniec zaplanowano na 2018 r., realizowana jest w kilku etapach. Pierwszy to rozbudowa powierzchni produkcyjnej, kolejny to powiększenie istniejącej powierzchni magazynowej oraz doposażenie i modernizacja obecnego parku maszynowego. Nowo wybudowana hala na początek będzie pełniła rolę hali produkcyjno-magazynowej, w której składowane będą wyroby gotowe. Równolegle zostanie uruchomiona w tym miejscu automatyczna linia produkcji rur gazowych i montaż podzespołów. Docelowo w hali zostanie zainstalowanych 8 nowoczesnych linii montażowych, dzięki którym zostaną zwiększone moce produkcyjne sprzętu grzejnego.

- Nowa hala to jeszcze większe moce produkcyjne i korzyści dla regionu. Zakładamy, że w ramach realizowanego do 2018 r. projektu, znajdzie u nas zatrudnienie ponad 200 osób – mówi Marcin Bilik, pierwszy wiceprezes Amiki ds. operacyjnych. - Ukończenie inwestycji ma pomóc Amice utrzymać dotychczasową silną pozycję na rynku AGD w Polsce oraz odpowiednio przygotować się na planowane wejście z naszymi produktami na nowe rynki zachodnie – dodaje.
Budowa hali kosztowała Amikę 15 mln złotych. Na zautomatyzowane gniazdo produkcji rur gazowych przeznaczono kolejne 3 mln zł. Następne planowane wydatki związane są ze zwiększeniem we Wronkach poziomu produkcji do 1,6 mln szt./rok, a co się z tym wiąże z zakupem odpowiedniej technologii. Firma planuje inwestycję na ten cel na łączną kwotę ponad 50 mln złotych do roku 2016. Dalsze wydatki, związane z rozwojem sfery produkcyjnej, technologicznej i infrastrukturalnej, przewidziane na lata 2017-2018 szacowane są na kolejne dziesiątki milionów złotych.

Budowa hali produkcyjno-magazynowej rozpoczęła się we wrześniu 2014 r, a zakończyła w marcu 2015 r., oddając obiekt do użytku w założonym terminie. Obecnie powierzchnia fabryki we Wronkach to 12,5 ha (powierzchnie kryte i odkryte). Nowa hala to ponad 1 ha zajętej przestrzeni, w planach jest również zagospodarowanie kolejnych 2,5 ha, co w rezultacie da powierzchnię około 9 ha pod dachem.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 16 2017 14:56 V8.8.6-2