reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© scanrail dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 kwietnia 2015

Google również pracuje nad usprawnieniem baterii

Amerykański koncern od 2012 roku prowadzi badania mające na celu wydłużenie czasu pracy baterii litowo-jonowych oraz nad utworzeniem ogniw nowego typu.
Grupa zajmująca się pracami nad rozwojem baterii jest mała – liczy zaledwie 4 osoby – i działa w ramach laboratorium badawczo-rozwojowego Google X – pisze „The Wall Street Journal”. Powstała w 2012 roku a na jej czele stanął Ramesh Bhardwaj, ekspert wywodzący się z firmy Apple. W tej chwili Google prowadzi co najmniej 20 różnych projektów z tej dziedziny. Koncern współpracuje także z innymi gigantami w branży, takimi jak Apple, Tesla czy IBM.

Google od wielu lat rozwija się w coraz to nowych dziedzinach, przykładem może być transport, opieka zdrowotna, robotyka czy telekomunikacja, a produkty koncernu wymagają sprawnie działających baterii. Tymczasem akurat ten komponent urządzeń elektronicznych wciąż nie spełnia wymagań użytkowników.

---
Źródło: The Wall Street Journal

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1