reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© binoculars_andres Przemysł elektroniczny | 13 kwietnia 2015

Nokia może sprzedać biznes map

Nokia rozważa sprzedaż biznesu cyfrowych map, by skupić się na rozwoju działu sieci bezprzewodowych – donosi Bloomberg, powołując się na anonimowe źródła związane ze sprawą.
Cyfrowe mapy, znane pod nazwą „HERE” konkurują chociażby z rozwiązaniami firmy Google. Według informacji zdobytych przez Bloomberg potencjalni kupcy to Uber Technologies (twórca aplikacji na urządzenia mobilne kojarzącej kierowców i pasażerów – rodzaj nieformalnych taksówek) oraz firmy private-equity. Zainteresowani są również niemieccy producenci samochodów.

Pierwszych ofert na mapy „HERE” można się spodziewać jeszcze w tym miesiącu. Nokia wycenia swój biznes na 2,1 mld USD. Warto przy tym przypomnieć, że w 2008 roku Nokia kupiła dostawcę map Navteq Corp. za 8,1 mld USD.

---
Źródło: Bloomberg

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1