reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© adistock dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 kwietnia 2015

7 polskich firm uzyskało dofinansowanie z program Horyzont 2020

Projekty kilku polskich spółek otrzymały po 50 tys. EUR dofinansowania na przygotowanie studium wykonalności w ramach programu dla małych i średnich firm.
Jak na razie odbyły się trzy rundy aplikacyjne w programie dla MSP w ramach Horyzontu 2020. W pierwszej zakwalifikowała się tylko jedna polska spółka, a w drugiej zabrakło firm z naszego kraju, więc tym bardziej cieszy 7 polskich przedsiębiorstw w rundzie trzeciej.

Grant z SME Instrument, wspierający nowatorskie przedsięwzięcia realizowane przez małe i średnie przedsiębiorstwa o dużym potencjale rynkowym, otrzymają: Pixel Legend (Szczecin), SAV Studio (Skoki), Jakusz (Kościerzyna), ML System (Rzeszów) oraz Bonda.pl, Bioseco i SIRC (Gdynia) – ostatnie trzy firmy tworzą konsorcjum, a ich projekt wydaje się bardzo interesujący dla osób związanych z branżą elektroniczną. SafeSky to system, którego zadaniem ma być zapobieganie zagrożeniom powodowanym przez drony we wrażliwych miejscach (np. w obiektach wojskowych lub na granicach państw). System urządzeń i oprogramowania wcześnie wykrywa fale radiowe nadawane przez bezzałogowiec, następnie potwierdza rozpoznanie drona przy użyciu zestawu czujników optyczno-radarowych, a w razie potrzeby wysyła alert do wybranych służb.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2