reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Tesla Motors Przemysł elektroniczny | 08 kwietnia 2015

Tesla uruchomi produkcję w Chinach

Elon Musk zapowiedział, że w ciągu trzech lat chce uruchomić produkcję samochodów elektrycznych w Chinach.
Kalifornijski producent samochodów elektrycznych rozpoczął sprzedaż w Chinach w połowie 2013 roku, a pierwsze dostawy zostały zrealizowane w kwietniu ubiegłego roku. Jednak mimo obiecujących perspektyw, sytuacja na chińskim rynku nie okazała się jednak zbyt korzystna i jak powiedział Elon Musk, CEO firmy Tesla, Chiny „są jedynym miejscem na Ziemi, gdzie mamy zapasy”. Tesla musi przede wszystkim przełamać niechęć Chińczyków wynikającą z niepewności dotyczącej ładowania baterii. Jest to szczególnie ważne wśród klientów, którzy spędzają długie godziny stojąc w korkach.

Elon Musk podkreślił jednak, że firma myśli o Chinach w sposób długoterminowy i nadal wierzy w chińskich konsumentów. Tesla zamierza budować infrastrukturę stacji ładowania oraz inwestować w rozwój sieci sprzedaży i serwisu.

---
Źródło: globaltimes.cn

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-1