reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© youssouf cader dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 31 marca 2015

IBM zainwestuje 3 mld USD w internet rzeczy

IBM planuje wydatki rzędu 3 mld USD w ciągu najbliższych czterech lat na utworzenie jednostki zajmującej się rozwiązaniami z zakresu internetu rzeczy (IoT – Internet of Things).
Koncern poinformował też, że buduje otwartą platformę zlokalizowaną w chmurze, dzięki której klienci i partnerzy będą mogli łatwiej budować rozwiązania IoT.

Według szacunków IBM, 90% wszystkich danych generowanych przez takie urządzenia jak smartfony, tablety czy podłączone do sieci samochody, nigdy nie podlega analizie. Około 60% z tych danych traci wartość w ciągu milisekund od chwili ich wygenerowania. - To dopiero początek fascynującej rewolucji. Jeśli wydawało nam się, że mieliśmy dotąd do czynienia z big data, to znaczy, że jeszcze nie widzieliśmy jeszcze niczego – powiedział Erick Brethenoux, dyrektor analiz IBM.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-2