reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mchudo dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 30 marca 2015

Ogłoszono terminy naborów wniosków w 2015 r. na innowacyjne projekty przedsiębiorców

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020 (PO IR) będzie jednym z głównych źródeł dofinansowania działalności innowacyjnej przedsiębiorców. Program wspierać będzie zarówno projekty badawczo-rozwojowe realizowane przez przedsiębiorców samodzielnie czy we współpracy z jednostkami naukowymi, jak również projekty związane z wdrożeniami prac B+R.
Zgodnie z ogłoszonym harmonogramem w pierwszej kolejności uruchamiane będą programy wspierające projekty B+R przedsiębiorstw. Już w kwietniu można spodziewać się ogłoszenia konkursu skierowanego wyłącznie do małych i średnich przedsiębiorców w ramach tzw. „Szybkiej ścieżki”. Nabór wniosków ma być prowadzony od 4 maja do 31 grudnia br. w trybie ciągłym. Uruchomienie tego działania skierowanego do dużych firm planowane jest na IV kwartał br.

Od 7 maja do 22 czerwca br. prowadzony będzie natomiast nabór w ramach programu „Demonstrator”, w którym zarówno mali, średni, jak i duzi przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie na budowę instalacji pilotażowych/demonstracyjnych służących testowaniu nowych rozwiązań technologicznych.

Projekty B+R realizowane we współpracy z jednostkami naukowymi w ramach dedykowanych konsorcjów będą miały szansę na pozyskiwanie dofinansowania począwszy od III kwartału br.

W lipcu br. planowane jest natomiast ogłoszenie konkursu na inwestycje w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw. Możliwe będzie otrzymanie dofinansowania na zakup sprzętu i wyposażenia służącego prowadzeniu działalności B+R, w tym na tworzenie czy rozwój Centrów B+R. Nabór prowadzony będzie na przełomie sierpnia i września br.
Konkurs na wsparcie projektów obejmujących wdrożenie wyników prac B+R tzw. „Badania na rynek” również planowany jest na przełom sierpnia i września br. Wówczas możliwe będzie otrzymanie dofinansowania na stworzenie infrastruktury niezbędnej do wdrożenia jak zakup maszyn, urządzeń, licencji, innych wartości niematerialnych i prawnych, a także towarzyszących tym wydatkom budynków czy gruntów.

Z istotnych dla przedsiębiorców źródeł dofinansowania warto również wspomnieć o działaniu „Kredyt technologiczny”, którego uruchomienie planowane jest na IV kwartał br. W tym działaniu wspierane będą projekty polegające na wdrażaniu innowacji o charakterze technologicznym.

Planowany harmonogram naboru wniosków można odnaleźć na stronie dedykowanej PO IR: www.poir.gov.pl

Autorem artykułu jest Anna Zaleska, Manager w Dziale Doradztwa Europejskiego Crido Taxand Sp. z o.o.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-1