reklama
reklama
reklama
© kornwa dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 24 marca 2015

Obroty Lena Lighting wzrosły o 10%

Wielkopolski producent oświetlenia w roku 2014 poprawił poziom przychodów i zysków, zapowiada dalszy rozwój w oparciu o technologię LED.
Lena Lighting SA to jeden z największych krajowych producentów oświetlenia, zatrudniający na koniec 2014 roku 120 osób. Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Rok 2014 Lena Lighting SA zamknęła przychodami na poziomie 111 mln zł: to o 10.3% więcej niż w roku 2013. Firma realizuje około 54% przychodów poza granicami Polski, głównie w pozostałych krajach UE, oraz 46% na rynku krajowym. Spółka zanotowała zysk netto w wysokości 10,0 mln zł, w porównaniu do 9,2 mln zł w poprzednim roku obrotowym.

Jak czytamy w Sprawozdaniu Zarządu za rok 2014, w nadchodzących latach spółka zapowiada rozwój oparty o rozszerzanie oferty oświetlenia LED:’Podstawowymi elementami strategii rozwoju Lena Lighting na najbliższe lata są […] utrzymanie wiodącej pozycji na rynkach zachodnioeuropejskich w zakresie profesjonalnych opraw przenośnych oraz rozszerzenie oferowanego asortymentu o oprawy oparte na źródłach światła typu LED’

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 13 2017 16:10 V8.5.9-1