reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Comarch Przemysł elektroniczny | 19 marca 2015

Comarch zapowiada rozwój w obszarze elektroniki

Prezes spółki zapowiedział zatrudnienie nawet do 400 osób oraz inwestycje w linie technologiczne do produkcji elektroniki w krakowskim zakładzie.
Spółka zależna Comarch Technologies, powołana przez polskiego producenta oprogramowania, zajmuje się produkcją m.in. beaconów oraz urządzeń do monitorowania stanu zdrowia. Firma chce rozwijać tę cześć działalności i zamierza przeznaczyć na linię produkcyjną w Krakowie 10 mln PLN. Prezes Comarchu, Janusz Filipiak zapowiedział, że spółka zamierza zatrudnić 200 do 400 osób.

- Rok 2015 będzie kontynuacją trendów chmury, mobilności, Big Data. Rozwijać się będzie trend Internetu Rzeczy, na który mamy już również konkretną odpowiedź, czyli produkowany w Krakowie Comarch beacon. W 2015 roku nasza oferta chmurowa zostanie rozbudowana w Polsce, we Francji i w Niemczech o zupełnie nowe produkty dla małych i średnich firm: BI Cloud oraz zapowiadaną wcześniej usługę Wszystko opartą o Comarch beacon i aplikacje mobilne – powiedział Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes Comarch.

Beacon to niewielkie urządzenie, które nieprzerwanie wysyła sygnał radiowy nadawany przy użyciu technologii Bluethooth 4.0 LE (Low Energy). Sygnał odbierany jest przez dedykowaną aplikację mobilną w telefonie użytkownika, co pozwala na nawiązanie indywidualnego kontaktu, gdy znajdzie się on w zasięgu nadajnika. W odróżnieniu od GPS, technologia ta sprawdza się również wewnątrz budynków, umożliwiając nie tylko bezpośrednią komunikację z użytkownikiem w czasie rzeczywistym, ale również nawigację i geolokację.


---
Źródło: DM Trigon, Comarch

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 23 2017 01:50 V8.0.0-1