reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexan24 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 marca 2015

Hertz Systems kończy II etap projektu w ramach ESA

Firma Hertz Systems ukończyła właśnie kolejny etap projektu, realizowanego w ramach Europejskiej Agencji Kosmicznej, dotyczącego systemu monitorowania przewozu zwierząt.
System, który realizuje Hertz Systems, zapewni skuteczne monitorowanie transportu zwierząt. Składa się z oprogramowania, które będzie zainstalowane u przewoźników oraz u organów kontrolnych. Kierowca będzie fizycznie wyposażony w komputer, który zbiera dane min.: o temperaturze, wilgotności, prędkości poruszania się pojazdu, weryfikuje ilość przewożonych zwierząt czy ilość postojów na dokarmianie. System kontroluje wszystkie parametry, które określone są zgodnie z wymogami unijnymi. Dyrektywa UE będzie obowiązywać w Polsce od 2016 roku.

- Firmy, które aplikują o realizację projektów w ramach Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), nie muszą mieć w tej chwili know how w zakresie technologii kosmicznych. To czego potrzebują te firmy to inicjatywa i chęć realizacji projektów rozwoju swojego biznesu w oparciu o technologię satelitarną – przekonywał do współpracy polskie firmy Norbert Huebner z ESA podczas konferencji w Zielonej Górze.
- Jeżeli kierowca nie będzie przestrzegał obowiązujących przepisów, to takie nadużycia będą automatycznie wykrywane i rejestrowane. W systemie wykorzystywane są sensory satelitarne czyli GNSS, GPS a w przyszłości system Galileo, mamy więc do czynienia z najnowszą technologią - podkreśla dyr. generalny Hertz Systems, Z. Rafał Trzaskowski.- Będzie to kontrola firm transportujących zwierzęta ale również usprawnienie pracy przewoźników. Teraz używają dzienniczków, które wypisują ręcznie. Nowy, w pełni zautomatyzowany system, będzie zapisywał dane, przekazywał wytyczne oraz przypominał kierowcy o wymogach – dodaje.

System wdrażany przez Hertz Systems w ramach ESA ma być wykorzystywany w praktyce. Kolejnym etapem jego wdrożenia są testy u klientów na pojazdach. Założenie jest takie, że jeśli przejdą one pozytywnie to firmy te staną się klientami. W przyszłości system obejmie szerszy rynek.

---
Źródło: Hertz Systems

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-1