reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sorimex Przemysł elektroniczny | 17 marca 2015

Sorimex inwestuje w sprzęt do produkcji

Toruński producent z branży elektroniki medycznej stawia na automatyzację procesów produkcyjnych w firmie. Ostatnim nabytkiem jest robot lutowniczy dostarczony przez Renex.
- Jesteśmy w trakcie inwestycji w automatyzację procesu produkcyjnego kabli i przewodów przeznaczonych dla branży medycznej – mówi dla portalu everitq.pl Mariusz Sobociński, prezes firmy Sorimex.

Toruńska spółka działa na rynku już od 1988 roku i oferuje między innymi elektrody EKG oraz kable i przewody do zastosowań medycznych. Dział produkcji elektrod jest już zautomatyzowany, więc przyszła kolej na kable. – Produkujemy około 500 różnego rodzaju kabli i przewodów, wiele z nich w niewielkich ilościach, więc automatyzacja całej produkcji w tym dziale nie wchodzi w rachubę. Wydzieliliśmy zatem grupy produktów, dla których zasadne jest wdrożenie specjalnych maszyn do produkcji i po pierwszym zakupie, planujemy kolejne – mówi Mariusz Sobociński.

- Inwestycje w maszyny są konieczne, gdyż musimy przyspieszyć produkcję, ze względu na zwiększony popyt na nasze produkty ze strony klientów z Polski z zagranicy – wyjaśnia prezes. – Jeszcze ważniejszy jest jednak fakt, że automatyzacja zapewni nam większą kontrolę procesu produkcji, powtarzalność i oczywiście przełoży się na zapewnienie jeszcze wyższej jakości naszych produktów. W branży, w której działamy, nie ma miejsca na braki – podkreśla nasz rozmówca.

Sorimex inwestuje więc w sprzęt, ale firma zamierza też rozwijać działalność w inny sposób. – Chcemy wejść w nowe obszary i produkować urządzenia do monitorowania saturacji krwi. Gdy uda się to uruchomić, bylibyśmy jedynym producentem tego typu rozwiązań w Polsce – mówi Mariusz Sobociński.


© Sorimex

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2