reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mikael damkier dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 marca 2015

Whirlpool finalizuje przejęcie Indesitu

Whirlpool przejął 60,4% akcji Indesit Company SpA za kwotę 758 mln EUR. Marka Indesit nie zniknie z rynku.
Indesit to jeden z najpoważniejszych graczy na polskim rynku z rozbudowaną bazą produkcyjną. Firma ma w Polsce dwa obszary produkcyjne w Łodzi i Radomsku. W łódzkich fabrykach Indesitu produkowane są lodówki, kuchenki, okapy kuchenne oraz komponenty plastikowe. W zakładach w Radomsku, wytwarza się pralki i zmywarki.

Dzięki fuzji amerykańskiego Whirlpoola z Indesitem powstanie największy producent AGD w Europie. Na razie nie wiadomo, czy w związku z przejęciem planowane są jakiekolwiek zmiany kadrowe, jednak jak pisze „Puls Biznesu”, Marc Bitzer, wiceprezes Whirlpoola bardzo wysoko ocenia wszystkie polskie fabryki i nie należy spodziewać się redukowania mocy produkcyjnych.

Polska jest prawdziwym gigantem pod względem produkcji AGD w Europie. W 2014 roku w naszym kraju wyprodukowano ponad 20 mln szt. dużego AGD. Ponad 85% całej produkcji trafia na eksport.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1