reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mablelo dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 marca 2015

Stabilna sytuacja w AC S.A.

AC S.A. opublikowało wyniki roczne. Przychody i zyski są na zbliżonym poziomie co w roku ubiegłym.
-Pomimo niepewnej koniunktury gospodarczej oraz trudnych warunków zewnętrznych, udało nam się osiągnąć przychody ze sprzedaży na poziomie 169 mln PLN, tj. zbliżonym do roku ubiegłego, przy zysku netto o wartości 25,4 mln PLN – pisze Katarzyna Rutkowska, prezes spółki w liście do akcjonariuszy.

Sprzedaż eksportowa spółki przekroczyła w ubiegłym roku 100 mln PLN i wzrosła w stosunku do 2013 roku o ponad 6%. W 2014 roku spółka otworzyła placówkę w Peru i zauważa tam wysoką dynamikę wzrostu w odniesieniu do systemów autogaz. AC szacuje, że jej udział w rynku krajowym przekroczył 50%. Spółka podkreśla też, że w ubiegłym roku rozbudowała portfolio produktów do autogazu i wprowadziła do sprzedaży nową rodzinę produktów elektronicznych Q-generacja i mechanicznych. - W najbliższym czasie priorytetem będzie rozbudowa funkcjonalności naszych produktów i przygotowanie rozwiązań do pojawiających się nowych technologii na rynku motoryzacyjnych. Rok 2014 to istotny okres pod względem inwestycji obejmujących kluczową infrastrukturę produkcyjną oraz formy i narzędzia do produkcji nowych wyrobów. Na te inwestycje zapewniające nam właściwy potencjał rozwoju w kolejnych latach, wydaliśmy 7,9 mln PLN – informuje spółka.


© AC S.A.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 12:38 V9.2.10-1