reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© cacaroot dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 marca 2015

PZ Cormay chce podwoić kapitał zakładowy

Spółka zapowiedziała przeprowadzenie emisji akcji, która mogłaby nawet podwoić kapitał spółki.
Wśród projektów uchwał proponowanych na NWZ, które odbędzie się 2 kwietnia, znalazł się projekt uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki poprzez emisję akcji zwykłych na okaziciela serii K. Dzięki nowym walorom kapitał spółki mógłby powiększyć się nawet o 31,861 tys. PLN. Pozyskane środki miałyby być przeznaczone na finansowanie inwestycji.

Według skonsolidowanego raportu PZ Cormay za cztery kwartały 2014 roku przychody firmy wyniosły 100,3 mln PLN w porównaniu do 100,8 mln PLN w roku poprzednim. Strata netto wyniosła -17,64 mln PLN (zysk netto 4,63 mln PLN w 2013 roku), a strata operacyjna: -17,543 mln PLN, podczas gdy w 2013 roku odnotowano zysk 3,944 mln PLN.

Na odnotowane straty duży wpływ miały zdarzenia jednorazowe: dokonano odpisów aktualizujących wartość należności i zapasów na łączną kwotę 2,1 mln PLN oraz odpis aktualizujący pakiet reprezentujący 27% kapitału spółki zależnej Orphée –w wysokości 8.556 tys. PLN – czytamy w raporcie.

W lutym bieżącego roku PZ Cormay rozwiązał umowę ze spółką Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej, która zajmowała się budową nowego zakładu na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. W tej chwili prace zostały wstrzymane.

Natomiast jeśli chodzi o prace na analizatorami, to spółka spodziewa się, że pierwszym wdrożonym do sprzedaży urządzeniem będzie aparat hematologiczny Hermes. Obecnie trwa wewnętrzna walidacja analizatora i równolegle prace nad odczynnikami i przygotowaniem dokumentacji produktowej. Dostępność aparatu na rynku przewidziana jest na IV kwartał 2015 roku. W marcu 2015 roku przewidziane jest zakończenie prac nad prototypami analizatora biochemicznego EQUISSE. Wewnętrzna walidacja analizatora w laboratoriach PZ Cormay S.A. przewidziana jest II i III kwartał 2015. W tym czasie będą również trwały prace na linią odczynnikową. Wprowadzenie aparatu na rynek zaplanowane jest w IV kwartale 2015 roku.

Po zakończeniu w lutym 2014 etapu badawczego innowacyjnego analizatora Blue Box, trwają prace związane z przygotowaniem urządzenia do produkcji oraz prace badawcze związane z optymalizacją funkcjonalności i obniżaniem kosztu produkcji. Zgodnie z aktualnym harmonogramem wewnętrzna walidacja aparatu przewidziana jest na III i IV kwartał 2015, a zewnętrzna wraz z przygotowaniem dokumentacji CE zakończy się w pierwszym kwartale 2016 roku. Oznacza to również termin wprowadzenia analizatora na rynek do sprzedaży.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 19 2017 19:48 V7.8.3-2