reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© anthony bolan dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 marca 2015

Syndyk FagorMastercook zawiadamia prokuraturę

Do wrocławskiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o działalności na szkodę spółki FagorMastercook – potwierdziła rzecznik prokuratury. Sprawa jest badana.
Syndyk Teresa Kalisz złożyła do wrocławskiej prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi o ujawnienie informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, a dokładniej, jak podaje Gazeta Wyborcza, o wewnętrzną wycenę zakładu, szacowaną na 60-90 mln PLN.

Jak poinformował evertiq.pl Leszek Bąk, przewodniczący zakładowej Solidarności FagorMastercook, wycena została przygotowana na zlecenie Rady Wierzycieli przez dyrektorów i głównego księgowego firmy i odzwierciedla rzeczywiste możliwości pozyskania środków ze zbycia zakładu. Przewodniczący określa zarzuty syndyk jako niedorzeczne.

Z ostatniej chwili: Leszek Bąk poinfomował nas o wniosku syndyka o zamiarze rozwiązania umowy o pracę w trybie art .52 dla głównego księgowego i jednego z dyrektorów produkcji. Art. 52 mówi, że pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika w razie ciężkiego naruszenia przez pracownika podstawowych obowiązków pracowniczych, popełnienia przestępstwa lub zawinionej przez pracownika utraty uprawnień koniecznych do wykonywania pracy na zajmowanym stanowisku.

Konflikt dotyczący wrocławskich zakładów FagorMastercook będących w upadłości narasta. Przypomnijmy, że zainteresowana kupnem firma Bosch oferuje 90 mln PLN. Niemiecki koncern chce zwolnić wszystkich pracowników, a potem ponownie zatrudnić około 500 osób. Syndyk Teresa Kalisz ocenia ofertę firmy Bosch jako niekorzystną i już kilkakrotnie odmówiła podpisania umowy kupna (wycena rzeczoznawców wynosiła ponad 300 mln PLN, ale przy kolejnej próbie sprzedaży w zeszłym roku została obniżona do 270 mln PLN). Przeciwko decyzji syndyk protestują pracownicy FagorMastercook.

W zakładach pracuje ponad 800 osób. Produkcja będzie trwała do kwietnia 2015 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1