reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© robwilson39 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 marca 2015

Gryftec zatrudni inżynierów

Szczecińska firma specjalizująca się w kompleksowym projektowaniu systemów mikroprocesorowych zatrudnia około 50 osób. Do końca bieżącego roku liczba pracowników wzrośnie nawet o 20 osób.
- Nasz rozwój nie jest efektem nagłych zmian w krótkim czasie, ale wieloletniej, mozolnej pracy – podkreśla Jerzy Pieścikowski właściciel Gryftec. – Firma powstała w 2004 roku i od tego czasu włożyliśmy mnóstwo wysiłku w budowanie zespołu, rozwijanie technologii i know-how, co teraz zaczyna przynosić owoce – mówi Jerzy Pieścikowski. Firma stopniowo zwiększała zatrudnienie na przestrzeni ostatnich lat, a we wrześniu 2014 roku Gryftec otworzył w Koszalinie nowy oddział.

Gryftec to firma typowo inżynierska. Specjalizuje się w tworzeniu aplikacji dla systemów mikroprocesorowych oraz desktopowych, tworzy i rozwija programy dla środowiska embedded oraz aplikacje dla układów FPGA/CPLD. Gryftec prowadzi też szkolenia i dystrybuuje produkty z sektora automatyki, ale jest to działalność poboczna, bowiem nawet 98% przychodów pochodzi z podstawowej działalności inżynierskiej.

Zdecydowana większość odbiorców usług Gryfteca pochodzi z Niemiec. Jerzy Pieścikowski zwraca uwagę, że niewielka firma z Polski potrzebowała czasu, by zdobyć zaufanie klientów i zaistnieć na rynku. W tym roku Gryftec zdecydował się na wzięcie udziału w targach Embedded World 2015 w Norymberdze, co z pewnością pomoże w przyciągnięciu nowych kontrahentów.

Jak podkreśla nasz rozmówca, popyt na systemy embedded w Europie jest olbrzymi, szczególnie widać to w branży motoryzacyjnej i AGD. – Inżynierowie z firm w krajach Unii Europejskiej zdają sobie sprawę ze znaczenia technologii mikroprocesorowych. Konkurencja w branży jest spora, ale dajemy sobie radę – podsumowuje Pieścikowski.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 22 2017 09:19 V8.5.4-1