reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andreypopov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 03 marca 2015

Thales i Akademia Marynarki Wojennej podpisały umowę o współpracy

Porozumienie przewiduje wspólną działalność naukowo-badawczą, której celem jest kształcenie kadr Sił Zbrojnych RP, w szczególności Marynarki Wojennej.
2 marca 2015 r. w Gdyni zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy firmą Thales oraz Akademią Marynarki Wojennej. Zakres współpracy naukowo-badawczej obejmie działania mające na celu kształcenie oraz doskonalenie umiejętności przyszłych inżynierów i specjalistów, którzy będą stanowić trzon kadry Marynarki Wojennej RP. Konsultacje i wymiana doświadczeń, organizacja seminariów i konferencji poświęconych potrzebom gospodarki morskiej oraz nowoczesnym technologiom, a także wydawanie wspólnych publikacji naukowych mają przyczynić się do wdrażania nowych, skutecznych rozwiązań.
- Nawiązanie współpracy z Akademią Marynarki Wojennej to dla nas ogromny zaszczyt. Stawiamy kolejny krok w kierunku kształcenia i doskonalenia specjalistycznych kadr w Polsce. Dzięki współpracy będziemy mogli wymienić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą dotyczącą m.in. systemów pola walki, tzw. battle management system, czy zarządzania bezzałogowcami we współpracy z siłami morskimi – podkreśla prezes Thales Polska, Paweł Piotrowski.

Beneficjentami współpracy będą studenci i kadra naukowa Akademii. W ramach umowy o współpracy Thales i AMW przewidują realizację praktyk, programów stażowych oraz podróży studyjnych. Dzięki tym inicjatywom młodzi naukowcy będą mogli wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce oraz poznać sposób funkcjonowania międzynarodowej korporacji. Zdobędą także wyjątkowe know-how z zakresu nawigacji, detekcji, określania pozycji czy klasyfikacji obiektów zanurzonych.

- Ponad 500 okrętów wojennych wyposażonych jest w elementy oraz urządzenia wyprodukowane przez firmę Thales. Chcemy podzielić się naszym bogatym doświadczeniem i wiedzą z AMW. Wyjątkowe podejście Akademii, która uczy swoich studentów nie tylko konstruowania komponentów technicznych, ale także strategicznego podejścia do rozwoju obronności oraz gospodarki morskiej, pozwoli poszerzyć nam naszą ofertę – dodał Paweł Piotrowski.

---
Informacje o THALES

Thales jest światowym liderem technologicznym na rynku lotniczym i kosmicznym, transportowym oraz obronnym i bezpieczeństwa. W 2014 roku spółka osiągnęła przychody w wysokości 13 miliardów euro, zatrudniając 61 000 pracowników w 56 krajach.

Informacje o Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte

Akademia Marynarki Wojennej to uczelnia wojskowo-cywilna. Kształci przyszłe kadry Marynarki Wojennej, studentów cywilnych, także kadry na potrzeby gospodarki morskiej. W jej ofercie można znaleźć 4 kierunki studiów wojskowych (nawigacja, mechatronika, informatyka oraz mechanika i budowa maszyn) oraz 11 kierunków studiów cywilnych (nawigacja, mechanika i budowa maszyn, informatyka, mechatronika, automatyka i robotyka, bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, systemy informacyjne w bezpieczeństwie, wojsko w systemie służb publicznych, pedagogika i stosunki międzynarodowe). Rocznie uczelnia kształci około 8000 osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1