reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ermess dreamstime.com Nauka | 02 marca 2015

IBM szuka partnerów naukowych w Polsce

Zarządzanie projektami badawczymi i optymalizacja wyników prac badawczych – wkrótce na tym polu może dojść do współpracy polskich naukowców z amerykańskim koncernem.
Na roboczym spotkaniu w MNiSW pojawili się przedstawiciele firmy IBM Polska oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W dyskusji uczestniczył podsekretarz stanu w ministerstwie, prof. Włodzisław Duch.
– Istnieje wielkie pole do potencjalnej współpracy w najbliższych latach – zapewnił prof. Duch. – Oczekujemy na napływ dużych pieniędzy, na finansowanie współpracy nauki z biznesem, a nauka i technologia firmy IBM może być bardzo użyteczna społecznie.

Know-how IBM wykorzystany może być przez uczelnie i jednostki badawcze w zarządzaniu projektami B+R oraz infrastrukturą badawczą. IBM jest zainteresowany kontynuacją i rozwojem współpracy z NCBR i naukowcami w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.

Efektem współpracy byłby też program podnoszący poziom kwalifikacji związanych z zarządzaniem projektami badawczymi. Możliwa jest również budowa centralnego systemu służącego optymalizacji i skutecznej komercjalizacji wyników prac badawczych prowadzonych przez jednostki naukowe.

NCBR i IBM działały razem już przy projekcie SIMS – Science Infrastructure Management Support – finansowanym z funduszy strukturalnych. W ramach realizowanego przez NCBR projektu 120 naukowców i kierowników laboratoriów wyjechało na ok. miesięczne staże zagraniczne do jednostek badawczych zarządzających dużą infrastrukturą B+R lub do firm. Dodatkowo stażyści wraz z 60 pracownikami administracyjnymi wspierającymi realizację projektów B+R, korzystali z usług doradczych i szkoleń.

---
Źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 08 2017 11:27 V8.5.6-1