reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kheng guan toh dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 23 lutego 2015

Sony zrezygnuje z produkcji smartfonów?

Nowa strategia japońskiego koncernu zakłada koncentrację na konsolach i czujnikach obrazu, natomiast cięcia w biznesie telewizorów i smartfonów.
Sony ogłosiło strategię biznesową na najbliższe trzy lata. Prezes Kazuo Hirai zapowiedział, że koncern skupi się na niszowych obszarach, które przynoszą zyski: chodzi tu o konsole Play Station, czujniki obrazu oraz biznes rozrywkowy, natomiast nie zamierza rozwijać sprzedaży w sektorze smartfonów, w którym konkurencja ze strony innych producentów jest zbyt silna.

Prezes Sony powiedział nawet, że nie można wykluczyć wyjścia firmy z niedochodowych biznesów telewizorów i telefonów komórkowych. Być może więc już niedługo będziemy mogli napisać o sprzedaży tych działów. Byłby to kolejny krok w restrukturyzacji koncernu, która trwa już od roku i objęła m.in. pozbycie się biznesu produkcji komputerów oraz zwolnienia tysięcy pracowników.

Celem nowej strategii jest przywrócenie rentowności: w 2014 roku Sony po raz szósty w ciągu siedmiu lat odnotował stratę netto.

---
Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-1