reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© EURO-PARK MIELEC Przemysł elektroniczny | 18 lutego 2015

Dwa nowe zezwolenia w mieleckiej strefie

Pierwsze w 2015 roku zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie SSE EURO-PARK MIELEC otrzymał Melex Sp. z o. o. Kolejną spółką, która zainwestuje w strefie jest ELMAT Sp. z o.o.
Spółka Melex to jeden z najdłużej działających producentów pojazdów elektrycznych na świecie. Historia firmy rozpoczyna się w 1971 roku, od uruchomienia produkcji wózków golfowych, przeznaczonych głównie na rynek USA, w ówczesnej fabryce samolotów WSK PZL Mielec.

Obecnie przedsiębiorca jest producentem ponad 100 różnych wersji pojazdów bagażowych, pasażerskich i specjalnych.

Firma funkcjonuje w mieleckiej SSE od 2004 roku. W ramach drugiego zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie przedsiębiorca planuje nową inwestycję szacowaną na ponad 7,5 mln PLN i utworzenie 10 nowych miejsc pracy.

ELMAT Sp. z o.o. to dynamicznie rozwijający się producent w branży telekomunikacyjnej. W latach 2011-2013 spółka otworzyła Centrum Produkcyjno-Laboratoryjne na terenie Specjalnej Strefą Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC i uruchomiła jedną z najnowocześniejszych na świecie produkcję kabli światłowodowych.

W ramach udzielonego zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie strefy przedsiębiorca zamierza rozbudować istniejący zakład oraz zakupić nowe maszyny, urządzenia i linie technologiczne do produkcji kabli światłowodowych nowej generacji.

W związku z planowaną inwestycją na terenie mieleckiej strefy przedsiębiorca deklaruje nakłady inwestycyjne w wysokości 20 mln PLN oraz utworzenie co najmniej 15 nowych miejsc pracy.

---
Źródło: EURO-PARK MIELEC

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-2