reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mariusz szachowski dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 16 lutego 2015

WZU Grudziądz i ZM Tarnów w programie Wisła

Ujawniono szczegóły partnerstwa MBDA i Thales z WZU Grudziądz i ZM Tarnów w ramach produkcji i wsparcia logistycznego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej “Wisła”.
W dniu 22 grudnia 2014r. MBDA i Thales podpisały dwa Listy Intencyjne (LOI) z Wojskowymi Zakładami Uzbrojenia S.A. (WZU), przyznając polskiemu przemysłowi pełną autonomię w zakresie produkcji i obsługi Wyrzutni Rakiet i Wozu Załadowczo-Transportowego, jak również odpowiedzialność systemową za ogólną obsługę programu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej średniego zasięgu „Wisła”.

Zgodnie z pierwszą umową, WZU zostały upoważnione do produkcji Wyrzutni Rakiet Aster 30 Block 1 oraz Aster 30 Block 1 NT. Ponadto, w Polsce zostanie ustawiona Linia Końcowego Montażu Wyrzutni Rakiet. WZU, przy współpracy z polskim przemysłem, zajmą się produkcją wyposażenia podstawowego Wyrzutni Rakiet Aster 30 i Wozu Załadowczo-Transportowego; będą również odpowiedzialne za obsługę serwisową Wyrzutni Rakiet i Wozu Załadowczo-Transportowego oraz szkolenia przez cały okres użytkowania systemu „Wisła”. WZU będą również zaangażowane w projektowanie i rozwój Wozu Załadowczo-Transportowego Aster 30 B1.

Drugi List Intencyjny, zakłada długoterminową współpracę między MBDA, Thales i WZU, w zakresie logistyki systemu rakietowego. Na mocy umowy, WZU będą podstawową jednostką kontaktową Polskiego Ministerstwa Obrony, w sprawach logistyki, szkoleń i usług związanych z systemem „Wisła”. WZU zajmie się zarządzaniem działaniami Zintegrowanego Systemu Wsparcia Logistycznego na poziomie systemu oraz zarządzeniem usługami naprawczymi dla podsystemów systemu „Wisła”, w porozumieniu z firmami odpowiedzialnymi za komponenty podsystemu.

Ponadto, WZU będą odpowiedzialne za montaż, integrację i obsługę serwisową wszelkich pojazdów wsparcia systemu „Wisła”.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-1