reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Marco Przemysł elektroniczny | 10 października 2014

Nowy zakład firmy Marco już gotowy

Uroczyste otwarcie zakładu firmy Marco odbyło się 9 października. W nowej siedzibie będą powstawały innowacyjne produkty izolacyjne przeznaczone między innymi dla branży elektronicznej, samochodowej i lotniczej.
Całkowita wartość inwestycji rozpoczętej w trzecim kwartale 2013 roku wynosi prawie 30 mln PLN. Mniej więcej połowa została przeznaczona na budynek o powierzchni 4,5 tys. m kw., a reszta to koszty infrastruktury i wyposażenia. Zakład zlokalizowany jest w Podstrefie Gliwice Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Projekt „Budowa zakładu produkcyjnego wraz z nowoczesną linią technologiczną do produkcji innowacyjnych produktów dla branży elektronicznej” został dofinansowany z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, kwota dofinansowania to 14,7 mln PLN.

- Przez 14 lat istnienia firma, która do dziś pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym, odnotowywała niejednokrotnie stuprocentowe zwiększenie sprzedaży w ujęciu rocznym, co zawdzięcza swojemu innowacyjnemu i efektywnemu podejściu do procesu produkcji i zarządzania. Od wielu lat Marco inwestuje w nowoczesny park maszynowy, rozwój systemów jakości, wszechstronny rozwój pracowników poprzez prowadzone wewnętrzne szkolenia i kursy językowe. Lokując ogromne nakłady we wszystkie sfery swej działalności biznesowej, firma Marco nie zapomina także o sferze społecznej i charytatywnej, która jest nieodłączną częścią naszej polityki – pisze firma w komunikacie.

W uroczystości otwarcia zakładu udział wzięli między innymi Prezydent Miasta Gliwice Zygmunt Frankiewicz oraz wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Jerzy Łoik.

Firma Marco powstała w 2000 roku i od początku swego istnienia dostarcza drobne komponenty dla elektroniki, automotive, automatyki, branży lotniczej i zbrojeniowej. W związku z otwarciem nowego zakładu, zwiększy się zatrudnienie w firmie, po uruchomieniu produkcji planowane jest przyjęcie do pracy 20 nowych osób, a w ciągu najbliższych trzech lat liczba pracowników wzrośnie do 100 osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-1