reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Faryka LG display 8G w Paju Przemysł elektroniczny | 30 czerwca 2009

LG Display zainwestuje 5 mld zł w nową fabrykę w Korei

Dzisiejsza prasa koreańska podała informację, iż LG Display zainwestuje w nowy zakład 8G kwotę 2 trylionów KRW (około 5 mld zł).
Nowe przedsięwzięcie jest porównywalne z istniejącym już zakładem 3G w Paju, który kosztował firmę 3 tryliony KRW. Nowy zakład miałby być gotowy w pierwszej połowie 2010, a jego zdolność produkcyjna wyniesie 100.000 paneli miesięcznie (zdolności zakładu w Paju to 120.000 sztuk miesięcznie).

Łączne zdolności produkcyjne obu zakładów przewyższą zdolności produkcyjne w zakładach ósmej generacji, posiadane przez lidera rynku, firmę Samsung. Ten z kolei w odpowiedzi na zapowiedź LG Display stwierdził, iż ‘nie może pozwolić, aby LG Display posiadało zdolności większe niż Samsung’ i od razu zapowiedział wysokie inwestycje w rozbudowę zdolności 8G i to jeszcze w drugiej połowie bieżącego roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2