reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 29 czerwca 2009

Przemysł PCB: dno osiągnięte?

‘Przemysł wierzy, iż odbił się od dna lub zrobi to za moment’ powiedział Walt Custer na tegorocznej konferencji EIPC. Jako przykład podał przemysł Wielkiej Brytanii, który odnotował w roku 2008 spadek o 12.3%, podczas gdy cały przemysł europejski obniżył produkcję o 20%.
Walt Custer stwierdził, iż zaobserwowano szereg zdarzeń, które sugerowałyby, że najgorsze jest już za nami. W jego ocenie wygląda na to, iż zapasy w przemyśle elektronicznym, ponownie zrastają. Jedynymi branżami, które odnotowały w Europie wzrost obrotów, były sektorami militarny i medyczny. Przemysł elektroniczny został w szczególności dotknięty przez znaczny spadek produkcji przemysłu elektronicznego, który nie mógł być zrekompensowany w innych dziedzinach produkcji.

Światową produkcję PCB w roku 2008 ocenia się na 49 mld USD. Największym producentem na świecie jest Nippon Mektron, natomiast w Europie największą firmą jest austriacki AT&S. Liczbę producentów PCB w Europie ocenia się na 240 firm (w tym 38% europejskiej produkcji skupionych jest na terenie Niemiec).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2