reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kornwa dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 29 sierpnia 2014

Fairchild: „oszczędności nie są przyczyną zwolnień”

Wczoraj, cytując agencję [i]Bloomberg,[/i] pisaliśmy o planowanych cięciach etatów i likwidacji dwóch zakładów Fairchild Semiconductor. W związku z zamieszczoną informacją, otrzymaliśmy następujące oświadczenie firmy, które publikujemy poniżej.
- Rzeczywiście w dniu 25 sierpnia 2014 r. Fairchild Semiconductor ogłosił plan przeorganizowania swoich zakładów produkcyjnych na całym świecie. Jednak przyczyną tych zmian nie są wprowadzane oszczędności – informuje Grzegorz Kamiński, Sales Account Manager firmy Fairchild Semiconductor.

- Przyczyny tych zmian to chęć, aby osiągnąć lepszą wydajność produkcji, poprawę jakości, niższe koszty dla naszych klientów i zwiększenie elastyczności łańcucha dostaw. W rezultacie Fairchild zamyka swoje 5 "i 6" linie w West Jordan, Utah i Bucheon, Korea, w celu skoncentrowania wysiłków produkcyjnych na bardziej ekonomiczne i bardziej zaawansowanych technologicznie liniach produkcyjnych 8". Część produkcji zostanie przeniesiona także na nowsze linie produkcyjne 6". Ponadto, zamknięcie zakładu montażu i testowania w Penang, Malezja ma na celu przeniesienie produkcji do bardziej zaawansowanych technicznie zakładów montażu. Transfer produkcji nastąpi zarówno do naszych fabryk jak i do podwykonawców ( foundries ). Te trzy obiekty będą nadal produkować części do momentu aż proces przeniesienia produkcji do nowych fabryk zostanie w pełni ukończony.

Ta restrukturyzacja naszej produkcja nie będzie miała wpływu na politykę EOL, która została wprowadzona przez Fairchild Semiconductor pod koniec 2013 roku.

Oczywiście nieuniknione jest, że w takim procesie cześć pracowników (...) straci pracę, ale jak jeszcze raz chcę podkreślić, przyczyną zmian nie są wprowadzane oszczędności. Powstałe oszczędności o których Państwo piszecie są wynikiem zmian.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2