reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mpanch dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 29 sierpnia 2014

Semihalf tworzy oprogramowanie dla architektury ARMv8

Już od dziewięciu lat działa w Polsce firma Semihalf, z której rozwiązań w obszarze systemów wbudowanych korzysta m.in. ARM oraz największe technologiczne tuzy z Doliny Krzemowej.
Zespół Semihalf pracuje nad oprogramowaniem platformowym dla najnowszej generacji procesorów zgodnych z architekturą ARMv8. Prace obejmują rozwój systemów operacyjnych (Linux, BSD), bootloaderów (UEFI) oraz innych kluczowych komponentów oprogramowania platformowego (stosy sieciowe, wirtualizacja, storage).

Semihalf to krakowska firma założona w 2005 roku przez Rafała Jaworowskiego i Bartłomieja Siękę, działająca w branży systemów wbudowanych. Partnerami i klientami Semihalf są producenci procesorów z Doliny Krzemowej (m.in. Applied Micro, Cavium, Marvell), jak również bezpośrednio firma ARM, która tworzy i definiuje samą architekturę CPU i jej kolejne warianty.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2