reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© costasz dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 28 sierpnia 2014

25 mln procesorów Intela

W II połowie 2014 roku Intel zamierza wypuścić na rynek 25 mln procesorów do tabletów, by osiągnąć liczbę 40 mln chipów w ciągu roku.

Intel mocno współpracuje z chińskimi i tajwańskimi producentami tabletów i pracuje nad tym by osiągnąć cel roczny, czyli 40 mln sztuk procesorów do tabletów. Po pierwszym półroczu 2014 roku amerykański producent ma na koncie niecałe 15 mln sztuk tych chipów – pisze DigiTimes powołując się na anonimowe źródła związane z łańcuchem sprzedaży.

Intel ocenia, że w 2014 roku na rynku pojawi się ponad 200 tabletów z procesorami amerykańskiej firmy. Jak na razie w Chinach wypuszczono około 70 takich urządzeń, wszystkie z procesorami serii Atom Z3000. Jeśli Intelowi uda się osiągnąć cel 40 mln sztuk procesorów do tabletów, to firma będzie miała prawie 20% udziałów w światowym rynku.

Tablety są obecnie spychane z rynku przez tanie notebooki i duże smartfony i dostawy tabletów w 2014 roku mogą osiągnąć liczbę tylko 200 mln sztuk, co oznacza wzrost o mniej niż 5% w ujęciu rocznym. Apple, Samsung Electronics i Asustek Computer mogą nawet zanotować spadki na tym rynku.


---
Źródło: DigiTimes

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1