reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© enruta-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 sierpnia 2014

Nowy budynek centrum grafenu ITME coraz bliżej

Umowy na realizację I etapu projektu „Centrum grafenu i innowacyjnych nanotechnologii” podpisano wiosną tego roku, trwają rozmowy na temat wykonania II etapu.

Marszałek Adam Struzik spotkał się w lipcu z władzami Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych w Warszawie by rozmawiać m.in. na temat realizacji II etapu projektu „Centrum grafenu i innowacyjnych nanotechnologii”, w ramach nowej perspektywy finansowej RPO WM 2014–2020.

Umowę na realizację I etapu budowy centrum z uwzględnieniem przewidywalnego kosztu około 9 mln EUR podpisano w marcu 2014 roku. Wybudowanie całości pochłonie około 25–30 mln EUR. II etap będzie polegał na wybudowaniu nowego budynku laboratoryjnego, w którym zostanie ulokowana główna część centrum z nowoczesnymi laboratoriami, pracowniami specjalistycznymi, salami konferencyjnymi. Powstałe laboratoria z pracowniami wyposażone zostaną w infrastrukturę technologiczną i badawczą.

Centrum będzie prowadzić badania nad metamateriałami, kryształami fotonicznymi, nanokompozytami, a w szczególności nad grafenem. Powstanie ono na bazie istniejących już laboratoriów instytutu. Zostaną one w tym celu wyremontowane oraz wyposażone w nowoczesną aparaturę badawczo-naukową oraz niezbędną dla prowadzenia badań infrastrukturę informatyczną.

Całkowita wartość projektu to 42,5 mln EUR. Zakończenie przedsięwzięcia przewidziane jest na wrzesień 2015 roku.

---
Źródło: © rpo.mazovia.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2