reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Loewe Przemysł elektroniczny | 26 sierpnia 2014

Loewe będzie jednak produkować w Niemczech

Producent telewizorów zza zachodniej granicy, który planował przeniesienie sporej części produkcji poza Niemcy, ogłosił zmianę strategii.

Loewe zapowiadał przeniesienie produkcji za granicę, by ograniczać koszty, ale ostatecznie firma postanowiła o tym, że większość produktów będzie nadal powstawała w Niemczech. - Jeśli chodzi o nasze główne linie produkcyjne zamierzamy trzymać się rozwiązania „made in Germany” – powiedział Mark Huesges, współwłaściciel i jeden z prezesów firmy Loewe w wywiadzie dla agencji [i]Reuters. Zatrzymanie produkcji w Niemczech oznacza, że pracę w zakładzie firmy w Kronach straci mniej osób niż zakładano. Do tej pory Loewe zredukowało załogę do nieco ponad 400 osób z ponad 1000.

Huesges mówił też, że nie będzie produktów Loewe z dolnej półki. Telewizory oferowane przez niemiecką spółkę mają być luksusowe, ale w rozsądnych cenach.

Loewe w 2013 roku ogłosiło partnerstwo z chińską firmą Hisense. Dzięki tej współpracy firma chce dotrzeć do konsumentów w Azji ze swoimi produktami klasy premium.

Niemiecka spółka ogłosiła upadłość w zeszłym roku, a wiosną 2014 roku firmie udało się znaleźć inwestora – monachijską firmę Stargate Capital. Stargate Capital specjalizuje się w przejmowaniu przedsiębiorstw w trudnej sytuacji rynkowej, zapewniając im finansowanie oraz pomoc w zarządzaniu.

---
Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2