reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© norebbo-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 sierpnia 2014

Nowe firmy próbują sił na rynku telemedycznym

Comarch i MaxCom to dwie kolejne polskie firmy, które chciałyby zaistnieć na rynku telemedycyny i opracowują własne konstrukcje.
MaxCom przygotowuje do wprowadzenie do sprzedaży w 4 kwartale 2014 smartfon telemedyczny. Będzie to połączenie smartfonu (obecnie tyska firma oferuje smartfon dla seniorów) z kompatybilnymi urządzeniami ( m.in. do mierzenia temperatury, tętna, wagi, ciśnienia czy poziomu cukru) oraz z odpowiednią aplikacją. Rynkiem docelowym będą tradycyjnie seniorzy (system będzie między innymi wyposażony w przycisk alarmowy), ale też i dla młodszego pokolenia, aktywnie dbającego o zdrowie.

Według informacji Pulsu biznesu, ‘sił na rynku telemedycznym próbuje również Comarch, który testuje urządzenie, mierzące przez całą dobę tętno, ciśnienie i poziom cukru’.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2