reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nikolai-sorokin-dreamstime.com Wiązki | 12 sierpnia 2014

Złe wieści dla PKC Sosnowiec

W ramach ogłoszonego programu zmian, fiński koncern zamierza ograniczyć produkcję w sosnowickim zakładzie.
Grupa PKC ogłosiła program zmian operacyjnych, obejmujący jednostki produkcyjne w Europie i Ameryce Południowej. Między innymi, PKC planuje centralizację produkcji w nowoczesnych zakładach koncernu w Serbii i na Litwie. Celem jest konsolidacja przeszło połowy zdolności produkcyjnych PKC w tych dwóch zakładach do końca 2016. Ponadto, w estońskim zakładzie w Keolia ma zostać stworzone centrum NPI, obejmujące swym zasięgiem Europę i Amerykę Południową.

Niestety, są to złe wiadomości dla zakładu w Sosnowcu. Koncentracja produkcji na Litwie i w Serbii oznacza bowiem równocześnie redukcję produkcji w sosnowickim zakładzie (redukcje obejma też zakład Haapsalu w Estonii). Ograniczenia mają zostać wprowadzone niemal natychmiast, do końca roku 2014.

Planowana jest także likwidacja powielających się operacji w jednostkach sprzedażowych, R&D, zakupowych, administracyjnych oraz wsparcia produkcji.

Program zmian ma zostać zakończony w pierwszym kwartale 2016 i będzie kosztować około 20 mln EUR. Ma jednak przynieść 12-14 milionów EUR oszczędności rocznie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2