reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© adistock / dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 sierpnia 2014

Duży kontrakt KenBIT na rynku stoczniowym

KenBIT realizuje Okrętowy Zintegrowany System Łączność dla okrętu 'Kormoran II'
W dniu 23 maja 2014 r. firma KenBIT podpisała umowę ze stocznią Remontowa Shipbuilding S.A. na „Dostawę zintegrowanego systemu łączności, sieci informatycznych i systemu alarmowego z kontrolą dostępu”, w ramach pracy rozwojowej budowy okrętu pod kryptonimem „Nowoczesny niszczyciel nim Kormoran II”.

Projekt jest realizowany przez konsorcjum firm: Remontowa Shipbuilding S.A. (lider konsorcjum), Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A. i Stocznia Marynarki Wojennej S.A. KenBit bierze udział w fazach koncepcyjnych, projektach technicznych i roboczych, jak również dostarczy i zamontuje kompleksowy zintegrowany system łączności, sieci informatyczne i system alarmowy z kontrolą dostępu na wykonanym kadłubie okrętu przez lidera konsorcjum.

Całość prac i przekazanie prototypu okrętu Kormoran II przewiduje się na pierwszy kwartał 2017 r. Po pozytywnych testach pracy rozwojowej jest planowane na lata 2019 – 2022 budowa kolejnych seryjnych dwóch jednostek klasy Kormoran II.

‘Jest to duże wyzwanie i wydarzenie dla naszej firmy, a w szczególności dla Oddziału Morskiego KenBIT w Gdyni. Świadczy to też o wysokich kompetencjach i doświadczeniu naszego zespołu, jak również o zaufaniu naszych partnerów biznesowych i Inspektoratu Uzbrojenia MON. W dużej mierze przy tym projekcie zarówno Konsorcjum, jak i KenBIT będzie chciało pokazać, że polskie firmy zbrojeniowe są wstanie wykorzystać polską myśl techniczną poprzez aplikowanie własnych rozwiązań, produktów i systemów dowodzenia. Dlatego też bierzemy się ostro do ciężkiej pracy’ czytamy w komunikacie firmy KenBIT.

Źródło: KenBIT

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-2